Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kal kapcsolatos irányelv értelmében.

Társasházak tűzvédelmi táblái

A társasházak tűzvédelmi előírásai esetén a lakókat a lépcsőházban elhelyezhető virágok, vagy a társasházban való tárolás izgatja leginkább. Nem szabad azonban megfeledkezni a biztonsági jelekről, melyek egy esetleges baleset során a segítségükre van. 

A társasházakra vonatkozó binztonsági világításokkal, táblákkal és menekülési útvonalakkal kapcsolatos előírásokat az 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet foglalja össze. 
Fontos, hogy a biztonsági jelzések a sötétben is láthatóak legyenek, így ezeket kívülről vagy belülről megvilágítva, vagy utánvilágító kivitelben kell kihelyezni.

JELZŐ ÉS IRÁNYFÉNY LÁMPÁK

 

Tűzvédelmi táblákkal kell megjelölni a 

  • tűzoltó készülékeket
  • fali tűzcsapokat
  • tűzjelző kézi jelzésadót
  • kézi indítású tűzoltótechnikai termék kezelőszerkezetét,
  • beépített tűzoltó berendezés oltóközpontjának bejáratát,
  • állandó felügyelettel nem rendelkező beépített tűzjelző berendezés központját tartalmazó helyiség bejáratát,
  • hő- és füstelvezető rendszer kézi működtető szerkezetét,
  • beléptető rendszer vésznyitó szerkezetét és 
  • biztonsági felvonót az aknaajtók mellett.

Ezen jelzéseket az eszközök felett, a padlósíktól minimum 180 cm, maximum 250 cm magasságban kell elhelyezni úgy, hogy azok könnyen felismerhetőek legyenek.

TŰZVÉDELMI TÁBLÁK

 

Tiltó táblákkal kell jelezni az érintett 20 m2-nél nagyobb helyiségek bejáratában, és a szabadtéri területeken a

TILTÓ TÁBLÁK

 

Az épület főbejáratánál fel kell tüntetni a közművek főelzárók helyét, továbbá a bejárat mellett az esetleges napelemes rendszer működését.

A füstgátló és a tűzszakaszhatáron lévő tűzgátló nyílászárókat is olyan figyelmeztető jelzésekkel kell ellátni, amely a nyílászáró önműködő csukódásának biztosítására hívja fel a figyelmet.

Biztonsági felvonók esetében a rá vonatkozó biztonsági jeleket, míg a hagyomáyos felvonók esetében a “Tűz esetén a lift használata TILOS” táblákkal vagy matricákkal kell valamennyi szinten elhelyezni. Amennyiben magyarul nem értő személyes is előfordulhatnak az épületben, a biztonsági jeleket angol és német nyelven, illetve a nagy számban előforduló anyanyelvén is fel kell tüntetni, vagy ezeket piktogramokkal kell helyettesíteni. 

Az NAK osztályon kívül minden, két szintnél magasabb, vagy egynél több pinceszinttel rendelkező lakóépületben menekülési útvonal táblákat és emelet szintjelző táblákat minden lépcső vagy lépcsőház csatlakozó szintjén. A KK és MK osztályú épületek esetében a lépcső vagy lépcsőház kijárati ajtónál fel kell tüntetni, hogy az adott lépcsőn mely szintek érhetők el. 

Ön sem szeretne bajlódni az előírt táblák összeválogatásával?

KÉRJEN AJÁNLATOT!

 

Tartalomhoz tartozó címkék: hasznos tűzvédelem

Kapcsolódó tartalmak